Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

Vítejte na Madonna WBS - LIFE CAN´T WAIT

Biografie

Rodiče Sylvio Ciccone, přistěhovalec z jižní Itálie (inženýrem u Chrystlera) a Madonna Ciccone jí pojmenovali Madonna Luise Veronica Ciccone. Madonna měla 3 sestry a to Melanii, Paulu a Jennifer a 4 bratry - Martina, Christophera, Anthonyho a Maria. Celá rodina se přestěhovala do Detroitu. Když bylo Madonně  5 let, zemřela její matka na rakovinu prsu. Vyrůstala ve velmi muzikální rodině, kde každý  z jejich sourozenců  hrál na hudební nástroj. Madonna se učila hrát na klavír, což se jí později velmi hodilo. Její otec se po nějaké době opět oženil.To Madonna nikdy  nezkousla.  Narodili se jí  další dva sourozenci.

Na  střední škole Madonna navštěvovala  lekce tance. Na těchto  hodinách se seznámila s tanečníkem Christopherem Flynnem. V roce 1976 úspěšně ukončila studium na střední škole a získala stipendium na tanečním oddělení Michiganské univerzity, ale vybrala si místo v tanečním studiu v New Yorku. Zpočátku vystupovala kde se dalo, někdy jako tanečnice jindy zase jako zpěvačka. Vystupovala v kapelách jako Breakfast Club či velmi známí Emmy.

Občas si přivydělávala jako modelka aktů. Fotky které nafotila se o několik let později objevují    Playboyi v  a Penthousu. Filmovým debutem pro ni byl nechvalný snímek "A Certain Sacrifice". V roce 1982 získává Madonna první smlouvu s firmou Sire Records.

První singl se nazývá Everybody a první album nese jednoduchý  název Madonna, na němž si napsala  téměř všechny texty sama. První klip pro MTV se jmenoval "Borderline". Druhé album se jmenuje Like a Virgin. Její sláva šla raketově vzhůru a Madonna se stává slavnou.

Natočila také několik filmů jako: "Vision Quest", v roli barové zpěvačky a následovně velká herecká role ve filmu "Desperately Seeking Susan" bláznivá komedie, která měla jako jedna z málá filmů, které natočila veký úspěch.

Po osmiměsíční známosti s hercem Seanem Pennem se konala svatba v den Madoniných 27 narozenin. Bohužel tento vztah nevydržel příliš dlouho a po třech letech se rozvádějí. Se Seanem natočila nepříliš úspěšný film "Shanghai Surprise". Dalším významným albem se stalo "Like a Prayer", na kterém Madonna napsala 11 vlastních textů. Na tomto albu vydala i velmi známý klip Like a Prayer, za který byla velmi osočována.

Velký přelom v její kariéře nastal, když změnila svoji image na sexuální symbol. Vydáním alb "I´m Breathless" a "Erotica". Vydává skandální knihu Sex a film "Body Of Evidence". Po neúspěšném turné v roce 1994 se svými sexuálními výstřelky končí a vydává další album Bedtime Stories.

Podařilo se jí získat velkou příležitost a v roce 1996 začíná v Argentině natáčet filmovou verzi muzikálu Evita. Na který v Londýně studovala operní zpěv. V průběhu natáčení Madonna otěhotní s osobním trenérem Carlosem Leonem. 16. 9.1996 se jí narodila dcera Lourdes Marie Ciccone Leon. Avšak její vztah s Carlosem dlouho netrval. Za muzikál Evita byla nominována na Oscara a získala Zlatý Glóbus.

Velký úspěch získává album "Ray Of Light", za které obdržela 4 Grammy. V roce 1999 se seznámila s britským režisérem Guyem Ritchiem, kterého si po roce známosti vzala. Má s ním druhé dítě - syna Rocco: narozen 10.8.2000. Po dlouhé době Madonna vydala album "Music" (2000). Následovalo komerčně zhozené album  American Life (2003).

„Přeji si, aby lidé vyskočili ze židlí! Chci lidi bavit... chci aby si užívali při poslechu tohoto alba od začátku až do konce... nonstop!“ Takto Madonna popisuje své nejnovějí studiové album Confessions On A Dance Floor, které vyšlo na celém světě v polovině listopadu 2005. Na Confessions On A Dance Floor se Madonna, nejznámější a nejdiskutovanější ikona populární hudby, vratila ke svým tanečním disco kořenům, avšak kolekci 12 skladeb koření skvělou směsí nejsoučasnějších zvuků, ke kterým jí pomohli producent alba Stuart Price ( znám též jako Jaques Lu Cont ) a další producenti Mirwais Ahmadzai (producent Madonniných alb Music a American Life) a Bloodshy & Avant.

O rok později tedy v roce 2006 se Madonna vydává na světové turné, které nese název The Confessions Tour. Na tomto turné se Madonna poprvé v historii její kariéry představila i u nás v Praze a to hned dvakrát 6. a 7.9.2006. Víc o tomto turné se dozvíte v sekci Confessions Tour. Po pár  týdnech skončení The Confessions Tour se Madonna vydává do Malawi, kde do sirotčince investuje kolem 3 milionů dolarů. Zde se jí zalíbí13měsíční černoušek David, kterého se chystá adoptovat - adopce není plně vyřízená, David musí být v rodině Ritchiových 18 měsíců, pak bude rozhodnuto.

Píše se rok 2007 a o Madonně se vyrorují četné a "zaručené" zprávy o tom, že Madonna připravuje nové turné, nové album a pořádnou párty na své 50. narozeniny, které oslaví v roce 2008. Později se všechny tyto spekulace potvrzují, tvrdilo se, že Madonna  však vydá CD již na podzim 2007. To se však  nevyplnilo. Je začátek roku 2008. Termín vydání nového alba se pořád střídá ( přinejmenším jeho spekulace ) stejně jako jeho názvy jako je Licorice nebo třeba Give It To me. Všechny spekulace se však na přelomu února/března přehoupávají na potvrzené informace. Madonna vydá své album na konci dubna 2008. Jeho název je Hard Candy. Jedinou nepotvrzenou informací je stále turné, které se však pravděpobodně chystá na rok 2008 a pokračovat bude pravděpodobně i v roce 2009.

FOTOGRAFIE K BIOGRAFII:

Madonna v dětství Madonna.wbs.cz                                                                                                                Madonna s Guyem   Madonna.wbs.cz                                           

madonna.wbs.cz Madonna v klipu Like A Prayer

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek